Socer24

Jun 27, 2020
19:00
1A
? - ?
2C
half-time
(? - ?)
[
Fixtures
|
X
]
 
Jun 27, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 27, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 28, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 28, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 29, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 29, 2020
19:00
? - ?
Round of last 16 Johan Cruijff Arena
Jun 27, 2020
19:00
2A
? - ?
2B
half-time
(? - ?)
[
Fixtures
|
X
]
 
Jun 27, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 27, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 28, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 28, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 29, 2020
19:00
? - ?
 
Jun 29, 2020
19:00
? - ?
Champions League - Final
June 1
22:00
Tottenham Hotspur
Liverpool
Champions League - Semi-finals
May 7
FT
Liverpool
Barcelona
May 8
FT
Ajax
Tottenham Hotspur
Champions League - Quarter-finals
April 16
FT
Barcelona
Manchester United
FT
Juventus
Ajax
April 17
FT
FC Porto
Liverpool
FT
Manchester City
Tottenham Hotspur
Champions League - Round of 16
March 12
FT
Juventus
Atletico Madrid
FT
Manchester City
Schalke 04
March 13
FT
Barcelona
Lyon
FT
FC Bayern München
Liverpool
Champions League - Group A
December 11, 2018
FT
Club Brugge
Atletico Madrid
FT
Monaco
Borussia Dortmund
Champions League - Group B
December 11, 2018
FT
Barcelona
Tottenham Hotspur
FT
Inter
PSV Eindhoven
Champions League - Group C
December 11, 2018
FT
FK Crvena Zvezda
Paris Saint-Germain
FT
Liverpool
Napoli
Champions League - Group D
December 11, 2018
FT
Galatasaray
FC Porto
FT
Schalke 04
Lokomotiv Moscow
Champions League - Group E
December 12, 2018
FT
Ajax
FC Bayern München
FT
Benfica
AEK Athens
Champions League - Group F
December 12, 2018
FT
Manchester City
Hoffenheim
FT
Shakhtar Donetsk
Lyon
Champions League - Group G
December 12, 2018
FT
Real Madrid
CSKA Moscow
FT
Viktoria Plzen
Roma
Champions League - Group H
December 12, 2018
FT
Valencia
Manchester United
FT
Young Boys
Juventus
Champions League - Qualification
August 28, 2018
FT
AEK Athens
Vidi FC
FT
Dinamo Zagreb
Young Boys
FT
Dynamo Kyiv
Ajax
August 29, 2018
FT
PAOK Thessaloniki FC
Benfica
FT
PSV Eindhoven
BATE Borisov
FT
Salzburg
FK Crvena Zvezda
June 26, 2018
AET
FC Santa Coloma
Drita
FT
La Fiorita Montegiardino
Lincoln Red Imps FC
June 29, 2018
AET
Lincoln Red Imps FC
Drita
Europa League - Final
May 29
22:00
Chelsea
Arsenal
Europa League - Semi-finals
May 9
AET
Chelsea *
Eintracht Frankfurt
FT
Valencia
Arsenal
Europa League - Quarter-finals
April 18
FT
Chelsea
Slavia Prague
FT
Eintracht Frankfurt
Benfica
FT
Napoli
Arsenal
FT
Valencia
Villarreal
Europa League - Round of 16
March 14
FT
Dynamo Kyiv
Chelsea
FT
FC Krasnodar
Valencia
FT
Salzburg
Napoli
FT
Arsenal
Rennes
AET
Benfica
Dinamo Zagreb
FT
Inter
Eintracht Frankfurt
AET
Slavia Prague
Sevilla
FT
Villarreal
Zenit St. Petersburg
Europa League - Round of 32
February 20
FT
Sevilla
Lazio
February 21
FT
Arsenal
BATE Borisov
FT
Dinamo Zagreb
Viktoria Plzen
FT
Eintracht Frankfurt
Shakhtar Donetsk
FT
Napoli
FC Zuerich
FT
Salzburg
Club Brugge
FT
Valencia
Celtic
FT
Villarreal
Sporting CP
FT
Zenit St. Petersburg
Fenerbahce
FT
Bayer Leverkusen
FC Krasnodar
FT
Benfica
Galatasaray
FT
Chelsea
Malmoe FF
FT
Dynamo Kyiv
Olympiacos
FT
Genk
Slavia Prague
FT
Inter
Rapid Wien
FT
Real Betis
Rennes
Europa League - Group A
December 13, 2018
FT
AEK Larnaca
Bayer Leverkusen
FT
Ludogorets Razgrad
FC Zuerich
Europa League - Group B
December 13, 2018
FT
Celtic
Salzburg
FT
RasenBallsport Leipzig
Rosenborg
Europa League - Group C
December 13, 2018
FT
FC Koebenhavn
Bordeaux
FT
Slavia Prague
Zenit St. Petersburg
Europa League - Group D
December 13, 2018
FT
Dinamo Zagreb
Anderlecht
FT
Spartak Trnava
Fenerbahce
Europa League - Group E
December 13, 2018
FT
Arsenal
Qarabag FK
FT
Sporting CP
Vorskla Poltava
Europa League - Group F
December 13, 2018
FT
F91 Dudelange
Real Betis
FT
Olympiacos
Milan
Europa League - Group G
December 13, 2018
FT
Rapid Wien
Rangers
FT
Villarreal
Spartak Moscow
Europa League - Group H
December 13, 2018
FT
Lazio
Eintracht Frankfurt
FT
Marseille
Apollon Limassol
Europa League - Group I
December 13, 2018
FT
Besiktas
Malmoe FF
FT
Genk
Sarpsborg 08
Europa League - Group J
December 13, 2018
FT
Akhisarspor
Standard Liege
FT
Sevilla
FC Krasnodar
Europa League - Group K
December 13, 2018
FT
Dynamo Kyiv
Jablonec
FT
Rennes
FC Astana
Europa League - Group L
December 13, 2018
FT
PAOK Thessaloniki FC
BATE Borisov
FT
Vidi FC
Chelsea
Europa League - Qualification
August 30, 2018
AET
FC Astana *
APOEL Nicosia
FT
FC Ufa
Rangers
FT
AEK Larnaca
Trencin
AET
FC Koebenhavn *
Atalanta
FT
RasenBallsport Leipzig
Zorya Luhansk
FT
Apollon Limassol
Basel
FT
CFR Cluj
F91 Dudelange
FT
Ludogorets Razgrad
Torpedo Kutaisi
FT
Maccabi Tel Aviv
Sarpsborg 08
FT
Molde
Zenit St. Petersburg
FT
Qarabag FK
FC Sheriff
FT
FC Midtjylland
Malmoe FF
FT
Besiktas
Partizan Beograd
FT
KF Shkendija
Rosenborg
FT
Broendby IF
Genk
FT
FC FCSB
Rapid Wien
FT
Spartak Trnava
Olimpija Ljubljana
FT
Bordeaux
Gent
FT
Burnley
Olympiacos
FT
Celtic
Suduva
FT
Sevilla
Sigma Olomouc
July 5, 2018
AET
St Joseph's
B36 Torshavn *
FT
Riteriais
Cefn Druids AFC
FT
FC Prishtina
Europa FC
FT
Gzira United
Sant Julia
FT
Bala Town
Tre Fiori
FT
Klaksvik
Birkirkara
FT
Folgore
UE Engordany
UEFA - Super Cup
August 15, 2018
AET
Real Madrid
Atletico Madrid
Copa America - Group C
June 17
01:00
Uruguay
Ecuador
June 18
02:00
Japan
Chile
Copa America - Group B
June 16
01:00
Argentina
? - ?
Colombia
22:00
Paraguay
Qatar
Copa America - Group A
June 15
03:30
Brazil
Bolivia
22:00
Venezuela
Peru
Copa America - Play-off
June 28
03:30
1A
? - ?
3BC
22:00
2A
? - ?
2B
June 29
02:00
1B
? - ?
2C
22:00
1C
? - ?
3AB
Africa Cup of Nations - Qualification:: group A
March 22
FT
Sudan
Equatorial Guinea
March 23
FT
Senegal
Madagascar
Africa Cup of Nations - Qualification:: group B
March 22
FT
Malawi
Morocco
March 23
FT
Cameroon
Comoros
Africa Cup of Nations - Qualification:: group C
March 23
FT
Burundi
Gabon
FT
Mali
South Sudan
Africa Cup of Nations - Qualification:: group D
March 22
FT
Algeria
Gambia
March 24
FT
Benin
Togo
Africa Cup of Nations - Qualification:: group E
March 22
FT
Nigeria
Seychelles
March 24
FT
Libya
South Africa
Africa Cup of Nations - Qualification:: group F
March 22
Canc.
Sierra Leone
Ethiopia
March 23
FT
Ghana
Kenya
Africa Cup of Nations - Qualification:: group G
March 24
FT
DR Congo
Liberia
FT
Zimbabwe
Congo
Africa Cup of Nations - Qualification:: group H
March 23
FT
Ivory Coast
Rwanda
March 24
FT
Central African Republic
Guinea
Africa Cup of Nations - Qualification:: group I
March 22
FT
Burkina Faso
Mauritania
FT
Botswana
Angola
Africa Cup of Nations - Qualification:: group J
March 22
FT
Tunisia
Eswatini
March 23
FT
Niger
Egypt
Africa Cup of Nations - Qualification:: group K
March 23
FT
Guinea-Bissau
Mozambique
FT
Zambia
Namibia
Africa Cup of Nations - Qualification:: group L
March 24
FT
Cape Verde
Lesotho
FT
Tanzania
Uganda
Africa Cup of Nations - Group F
June 25
20:00
Cameroon
Guinea-Bissau
23:00
Ghana
Benin
Africa Cup of Nations - Group E
June 24
20:00
Tunisia
Angola
23:00
Mali
Mauritania
Africa Cup of Nations - Group D
June 23
17:30
Morocco
Namibia
June 24
17:30
Ivory Coast
South Africa
Africa Cup of Nations - Group C
June 23
20:00
Senegal
Tanzania
23:00
Algeria
Kenya
Africa Cup of Nations - Group B
June 22
20:00
Nigeria
Burundi
23:00
Guinea
Madagascar
Africa Cup of Nations - Group A
June 21
23:00
Egypt
Zimbabwe
June 22
17:30
DR Congo
Uganda
Africa Cup of Nations - Round of 16
July 5
19:00
1D
? - ?
3BEF
22:00
2A
? - ?
2C
July 6
20:00
2B
? - ?
2F
22:00
1A
? - ?
3CDE
July 7
19:00
1B
? - ?
3ACD
22:00
1C
? - ?
3ABF
July 8
20:00
1E
? - ?
2D
22:00
1F
? - ?
2E
Africa Cup of Nations - Quarter-finals
July 10
20:00
2A/2C
? - ?
1D/3BEF
22:00
2B/2F
? - ?
1A/3CDE
July 11
20:00
1E/2D
? - ?
1C/3ABF
22:00
1B/3ACD
? - ?
1F/2E
Africa Cup of Nations - Semi-finals
July 14
19:00
Winner QF 1
? - ?
Winner QF 4
22:00
Winner QF 3
? - ?
Winner QF 2
Africa Cup of Nations - Bronze
July 17
22:00
Loser SF 1
? - ?
Loser SF 2
Africa Cup of Nations - Final
July 19
22:00
Winner SF 1
? - ?
Winner SF 2
Confederations Cup - Play-off
July 2, 2017
AET
Portugal
Mexico
FT
Chile
Germany
Confederations Cup - Group A
June 24, 2017
FT
Mexico
Russia
FT
New Zealand
Portugal
Confederations Cup - Group B
June 25, 2017
FT
Chile
Australia
FT
Germany
Cameroon
International - Friendlies :: women
May 17
FT
Spain
Cameroon
May 18
FT
Canada
Mexico
May 20
FT
Chile
1 - 1
Colombia
FT
Jamaica
Panama
May 22
22:00
Mexico
? - ?
New Zealand
May 24
01:10
Argentina
? - ?
Uruguay
International - Club Friendlies
May 19
FT
SC Blau-Weiss 94 Papenburg
Werder Bremen
May 20
FT
VfL Oldenburg
Werder Bremen
May 21
FT
Beitar Jerusalem
Atletico Madrid
May 22
15:00
Guangzhou R&F F.C.
? - ?
Borussia Mönchengladbach
19:30
BSG Chemie Leipzig
? - ?
Fortuna Düsseldorf
May 23
03:00
DC United
? - ?
Real Betis
03:00
Minnesota United
? - ?
Hertha BSC
International - Friendly (Under 18)
May 20
FT
Croatia U18
Spain U18
FT
Czech Republic U18
Ukraine U18
FT
England U18
Russia U18
FT
Slovakia U18
2 - 1
Mexico U18
May 21
FT
Croatia U18
Czech Republic U18
FT
Ukraine U18
Spain U18
FT
Russia U18
Mexico U18
FT
Slovakia U18
2 - 2
England U18
May 23
13:00
Mexico U18
? - ?
England U18
13:00
Russia U18
? - ?
Slovakia U18
13:00
Spain U18
? - ?
Czech Republic U18
International - Friendlies
March 26
FT
Japan
Bolivia
FT
South Korea
Colombia
FT
UAE
0 - 0
Syria
FT
Iraq
Jordan
FT
Ivory Coast
Liberia
FT
Nigeria
Egypt
FT
Senegal
2 - 1
Mali
Canc.
Czech Republic
? - ?
Argentina
FT
Morocco
Argentina
FT
Algeria
Tunisia
FT
Czech Republic
Brazil
FT
Gibraltar
Estonia
March 27
FT
Honduras
0 - 0
Ecuador
FT
USA
Chile
FT
Peru
El Salvador
FT
Nicaragua
Guatemala
FT
Costa Rica
Jamaica
FT
Paraguay
Mexico
International - Friendly (Under 21)
March 26
FT
Latvia U21
Ukraine U21
FT
Estonia U21
North Macedonia U21
FT
Kosovo U21
Malta U21
FT
Lithuania U21
Belarus U21
FT
Netherlands U21
Egypt U21
FT
Poland U21
Serbia U21
FT
Greece U21
Montenegro U21
FT
Georgia U21
Israel U21
FT
England U21
Germany U21
International - FIFA Club World Cup
December 22, 2018
FT
Kashima Antlers
River Plate
FT
Real Madrid
Al-Ain
International - Baltic Cup
June 2, 2018
FT
Latvia
Estonia
June 5, 2018
FT
Lithuania
Latvia
International - Kirin Cup
June 7, 2017
FT
Japan
Syria
International - LaLiga World Tournament
July 27, 2018
FT
Girona
Melbourne City FC
July 28, 2018
FT
Kerala Blasters FC
Girona
International - Uhren Cup
July 13, 2018
FT
Basel
Feyenoord
July 14, 2018
FT
Young Boys
Wolverhampton Wanderers
International - Gulf Cup Play-Off
January 2, 2018
FT
Oman
Bahrain
AET
Iraq
UAE *
January 5, 2018
AET
Oman *
UAE
International - Gulf Cup Group A
December 28, 2017
FT
Kuwait
UAE
FT
Saudi Arabia
Oman
International - Gulf Cup Group B
December 29, 2017
FT
Iraq
Yemen
FT
Qatar
Bahrain
International - Friendly (Under 19)
May 14
FT
Bosnia-Herzegovina U19
1 - 0
Montenegro U19
International - Atlantic Cup
February 1
FT
Salzburg
Beijing Guoan
FT
Rosenborg
Slavia Prague
February 4
FT
Mattersburg
IFK Norrkoeping
FT
AGF
Rosenborg
February 6
AP
IFK Norrkoeping
Farense *
June 9, 2018
AET
Padania *
Szekely Land
AET
Northern Cyprus
Karpatalya *
June 9, 2018
FT
Chagos Islands
1 - 6
Tuvalu
FT
Matabeleland
1 - 0
Tamil Eelam
AET
Tibet
United Koreans of Japan *
FT
Barawa
0 - 7
Western Armenia
FT
Kabylia
0 - 2
Abkhazia
AP
Panjab *
Cascadia
June 2, 2018
FT
Barawa
1 - 2
Cascadia
FT
Isle of Man
2 - 0
Tamil Eelam
June 3, 2018
FT
Barawa
2 - 0
Isle of Man
FT
Tamil Eelam
0 - 6
Cascadia
June 2, 2018
Canc.
Abkhazia
? - ?
Felvidek
FT
Abkhazia
0 - 2
Karpatalya
FT
Northern Cyprus
3 - 1
Tibet
June 3, 2018
FT
Abkhazia
2 - 2
Northern Cyprus
Canc.
Felvidek
? - ?
Tibet
FT
Karpatalya
5 - 1
Tibet
June 2, 2018
FT
Szekely Land
5 - 0
Matabeleland
FT
Padania
8 - 0
Tuvalu
June 3, 2018
FT
Padania
3 - 1
Szekely Land
FT
Tuvalu
1 - 3
Matabeleland
June 2, 2018
FT
United Koreans of Japan
0 - 0
Kabylia
FT
Panjab
0 - 1
Western Armenia
June 3, 2018
FT
Panjab
1 - 1
United Koreans of Japan
FT
Western Armenia
4 - 0
Kabylia
International - Arab Club Champions Cup
April 18
FT
Al Hilal Riyadh
Etoile du Sahel
March 6
FT
Scotland
Denmark
FT
Switzerland
Spain
FT
Portugal
Iceland
AP
Canada *
Sweden
AP
China
Netherlands *
FT
Poland
Norway
March 1
FT
Scotland
Canada
March 4
FT
Iceland
Scotland
March 1
FT
Poland
Spain
March 4
FT
Netherlands
Poland
March 1
FT
China
Norway
March 4
FT
Denmark
China
March 1
FT
Portugal
Sweden
March 4
FT
Switzerland
Portugal
International - Champions Cup
July 17
04:00
Roma
CD Guadalajara
July 18
06:00
Arsenal
FC Bayern München
International - Audi Cup
July 30
19:00
Real Madrid
? - ?
Tottenham Hotspur
21:30
FC Bayern München
? - ?
Fenerbahce
International - Suruga Bank Championship
August 7
13:00
Shonan Bellmare
? - ?
Athletico Paranaense
International - Toulon:: group A
June 1
16:05
England U20
? - ?
Japan U22
18:30
Portugal U19
? - ?
Chile U21
International - Toulon:: group B
June 2
16:30
France U18
? - ?
Qatar U23
20:00
Brazil U20
? - ?
Guatemala U23
International - Toulon:: group C
June 3
16:30
China U23
? - ?
Ireland U21
20:00
Mexico U21
? - ?
Bahrain U23