Austria - ÖFB Cup
July 19
18:30
USK Anif
Sturm Graz
19:30
Ask-Bsc Bruck/Leitha
? - ?
Ried
19:30
SK Treibach
? - ?
Wattens
19:30
Langenegg
? - ?
SK Austria Klagenfurt
20:00
ASK Ebreichsdorf
? - ?
SV Lafnitz
20:00
Asco Atsv Wolfsberg
? - ?
AS Koma Elektra
20:00
FC Kitzbuehel
FC Wacker Innsbruck
20:00
SV Hall
? - ?
FC Juniors OO
20:00
TUS Bad Gleichenberg
? - ?
Vorwaerts Steyr
20:30
FC Gleisdorf 09
? - ?
ASV Drassburg
20:30
Seekirchen
? - ?
Amstetten
20:30
Union Gurten
? - ?
FC Zell am See
20:30
Wiener SK
? - ?
Dornbirn
21:00
FC Mauerwerk
? - ?
Fc Marchfeld Donauauen
21:30
Parndorf
Salzburg
July 20
18:00
FC Wolfurt
? - ?
Floridsdorfer AC
18:30
Asko Kottmannsdorf
? - ?
Austria Wien
18:30
SC Pinkafeld
Mattersburg
18:30
SV Gloggnitz
? - ?
SKN St. Poelten
18:30
Wiener Viktoria
? - ?
Hartberg
19:00
ATSV Stadl Paura
? - ?
Austria Lustenau
19:00
WSC Hertha
? - ?
Hohenems
19:30
Kufstein
? - ?
Altach
19:30
SAK Celovec/Klagenfurt
? - ?
Wolfsberger AC
20:00
Edelweiss Linz
? - ?
Admira Moedling
20:00
SV Leobendorf
? - ?
BW Linz
20:00
FCM Arkadia Traiskirchen
? - ?
SV Horn
20:00
USV Weindorf ST Anna AM Aigen
? - ?
Kalsdorf
20:00
Voecklamarkt
? - ?
LASK
21:30
SC Neusiedl am See 1919
? - ?
Grazer AK
July 21
18:15
Allerheiligen
Rapid Wien
19:00
Schwaz
? - ?
Kapfenberger SV
Austria - Regionalliga West
June 7
FT
Dornbirn
2 - 1
Kufstein
FT
Schwaz
USK Anif
FT
SK Bischofshofen
Hohenems
FT
SV Groedig *
FC Kitzbuehel
FT
Reichenau
Pinzgau Saalfelden
FT
Seekirchen
Woergl
Austria - Bundesliga
July 26
21:45
Rapid Wien
? - ?
Salzburg
July 27
18:00
Admira Moedling
? - ?
Wolfsberger AC
18:00
Wattens
? - ?
Austria Wien
July 28
18:00
LASK
? - ?
Altach
18:00
Sturm Graz
? - ?
SKN St. Poelten
18:00
Mattersburg
? - ?
Hartberg
Austria - Erste Liga
July 26
20:10
BW Linz
? - ?
Kapfenberger SV
20:10
Dornbirn
? - ?
Austria Lustenau
20:10
FC Liefering
? - ?
Amstetten
20:10
Vorwaerts Steyr
? - ?
FC Wacker Innsbruck
20:10
SV Lafnitz
? - ?
FC Juniors OO
20:10
Ried
? - ?
SK Austria Klagenfurt
20:10
Austria Wien (A)
? - ?
SV Horn
July 28
11:30
Floridsdorfer AC
? - ?
Grazer AK
Austria - Regionalliga East
August 2
20:00
SC Neusiedl am See 1919
? - ?
SV Leobendorf
20:30
ASK Ebreichsdorf
? - ?
Ask-Bsc Bruck/Leitha
20:30
ASV Drassburg
? - ?
SV STRIPFING
20:30
FC Mauerwerk
? - ?
Wiener SK
20:30
Fc Marchfeld Donauauen
? - ?
Mattersburg (A)
20:30
Wiener Neustadt
? - ?
SC Team Wiener Linien
20:30
FCM Arkadia Traiskirchen
? - ?
Wiener Viktoria
July 26
20:00
FC Gleisdorf 09
? - ?
Sturm Graz (A)
20:00
SC Weiz
? - ?
Allerheiligen
20:00
TUS Bad Gleichenberg
? - ?
FC Wels
20:00
Voecklamarkt
? - ?
Wolfsberger AC (A)
20:00
WSC Hertha
? - ?
Deutschlandsberger Sportclub
July 27
18:00
ATSV Stadl Paura
? - ?
USV St Anna AM Aigen
18:00
SV Ried II
? - ?
Union Gurten
19:00
Asco Atsv Wolfsberg
? - ?
Kalsdorf
August 18
15:00
Ffc Vorderland
? - ?
Fc Wacker Innsbruck
15:00
SG Usc Landhaus/Austria Wien
? - ?
Fc Sudburgenland
15:00
SV Horn
? - ?
Fc Bergheim
15:00
SV Neulengbach
? - ?
SK Sturm Graz
15:00
Skv Altenmarkt
? - ?
SKN St. Polten